Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Agencje zatrudnienia
Statystyki graficzne

Agencje zatrudnienia

 1. Agencje zatrudnienia to podmioty prowadzące działalność gospodarczą (działalność tę reguluje Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej - Dz. U. Nr 173, poz. 1807 z późn. zm.), polegającą na świadczeniu usług w zakresie:

  • pośrednictwa pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,

  • pośrednictwa do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych,

  • doradztwa personalnego,

  • poradnictwa zawodowego,

  • pracy tymczasowej,

 2. wymagającą wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia.

 3. Agencje nie mogą dyskryminować ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, orientację seksualną, przekonania polityczne i wyznanie religijne ani ze względu na przynależność związkową osób, dla których poszukuje zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.

 4. Agencje zatrudnienia mogą pobierać kwoty należne agencji pośrednictwa pracy z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą, poniesione na:

  • dojazd i powrót osoby skierowanej,
  • wydanie wizy,
  • badania lekarskie,
  • tłumaczenia dokumentów;

 5. Agencja od osób, dla których poszukuje zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej lub którym udziela pomocy w wyborze odpowiedniego zawodu  i miejsca zatrudnienia, nie może pobierać kwot innych niż wymienione powyżej.

Wykaz Agencji Zatrudnienia

Wykaz Agencji Zatrudnienia zarejestrowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej znajduje się na stronie: www.kraz.praca.gov.pl

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:57:54)
Zredagowana przez: Daniel Cielecki (2014-08-05 11:47:12)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-jawor.pl/strona/agencje-zatrudnienia/93