Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna
Statystyki graficzne

Czego oczekują kandydaci poszukujący zatrudnienia? Poznaj najnowszy raport.

Rekordowo niska stopa bezrobocia w Polsce, wzrost średnich płac, a także deficyt pracowników w wielu branżach sprawiają, że pracodawcy mają problem z obsadzeniem stanowisk w swoich firmach. Prowadzi to często do sytuacji, że zmuszeni są oferować wyższe stawki oraz atrakcyjne warunki pozapłacowe. Czy możemy zatem mówić o modelu rynku pracownika w Polsce?

 

Wiele wskazuje na to, że tak. Portal Aplikuj.pl postanowił jednak sprawdzić, czy faktycznie to pracownicy dyktują warunki zatrudnienia. Przeprowadzono badanie kwestionariuszowe online, w którego dystrybucji pomogły agencje i urzędy pracy. Respondentami były osoby zatrudnione oraz poszukujące pracy, które uczestniczyły już w procesach rekrutacji i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

Badanych zapytano o kwestie dotyczące tego, gdzie poszukują pracy oraz jak powinno wyglądać ogłoszenie, na które z chęcią odpowiadają. Oprócz tego w opublikowanym raporcie przeczytamy, na co kandydaci zwracają szczególną uwagę, przyjmując daną ofertę pracy. Okazuje się, że dziś już nie tylko ważne są zarobki!

 

Oprócz ciekawych wyników badania, w raporcie znajdziemy także listę pracodawców wyróżnionych jako wzorowy rekruter i liczne wskazówki od specjalistów z branży. Przydadzą się one zarówno przedsiębiorcom, jak i tym, którzy planują poszerzyć swoje struktury lub aktualnie mają w firmie wolny wakat i szukają odpowiedniej osoby, jak i do osób, które prowadzą poszukiwania pracy.

 

Z raportem możesz zapoznać się na stronie: 

https://www.aplikuj.pl/badanie-jakosci-rekrutacji a także pobrać go w pliku PDF na swój komputer lub wydrukować!

Aktualność dodana przez: Wojciech Białczyk (2019-02-08 09:41:19) , zredagowana przez: Wojciech Białczyk (2019-02-08 10:34:33)
Data wydarzenia : 2019-02-08
Data publikacji : 2019-02-08

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-jawor.pl/wydarzenie/435/czego-oczekuja-kandydaci-poszukujacy-zatrudnienia-poznaj-najnowszy-raport-